search slide
search slide
pages bottom

Szczepienia ochronne w Polsce

Szczepienia ochronne w Polsce lekiem o dobrej jakości jest Fluarix przeznaczony dla każdego zdiagnozowanażółtaczka u noworodka wymaga leczenia

Szczepienia odgrywają jedną z najważniejszych ról w zdrowiu publicznym. W Polsce do dyspozycji lekarzy i pacjentów jest kalendarz szczepień. W nim zawarte są obowiązkowe, bezpłatne szczepienia przeznaczone dla dzieci. Wiele z tych szczepień występuje w postaci kilku dawek. Oznacza to, że w określonych odstępach czasu, dziecko przyjmuje kolejną porcję szczepionki. Do najważniejszych szczepień pediatrycznych zalicza się m.in. szczepienia przeciw gruźlicy, WZW, chorobie Heinego-Medina czy przeciw różyczce, śwince czy odrze. Masowość szczepień spowodowała, że wskaźnik zachorowań znacząco zmalał.

W niektórych przypadkach szczepienia są wskazane dla personelu medycznego. Dotyczy to przede wszystkim szczepień przeciw WZW. W placówkach medycznych istnieje jedno z największych możliwości zachorowań na tę chorobę. Osoby, które często podróżują za granicę, również uprawnione są do szczepień. Dotyczy to głównie tych krajów, w których wciąż powszechne są takie choroby, jak żółta febra. Szczepienia są również wskazane u osób starszych. Najważniejsze znaczenie mają szczepienia przeciw chorobom okresowym, takich jak grypa, które może spowodować liczne powikłania.

Comments are closed.