search slide
search slide
pages bottom

Jak zapewnić bezpieczeństwo szczepień?

Jak zapewnić bezpieczeństwo szczepień? kup Cholinex w nowej cenie w najbliższej aptece badanie oraz leczenie żółtaczki typu c

Głównym zarzutem przeciwko szczepieniom jest taki, że powodują one odczyny poszczepienne. Ryzyko ich wystąpienia można jednak skutecznie zminimalizować.

Szczepienia powinny być wykonywane za pomocą jednorazowego sprzętu. Dla każdego pacjenta powinna być przeznaczona osobna strzykawka oraz igła. Ponadto warto dokładnie wybrać miejsce szczepienia. Często szczepionki wstrzykuje się w ramię, jednak jeśli w danym obrębie występuje stan zapalny, nie należy wówczas aplikować szczepionki. Jeżeli jednocześnie stosuje się kilka szczepionek, trzeba zachować odpowiednią odległość pomiędzy wkłuciami.

Niezwykle istotne jest również przechowywanie szczepionek. Każdorazowo należy dostosować się do wskazań producenta. Szczepionki powinny być przechowywane w odpowiednich temperaturach. Nie wolno ich zamrażać, ani moczyć. Stosowanie należnych środków ostrożności powoduje, że odczyny poszczepienne praktycznie nie występują.

Comments are closed.